مراقب رمز عبورهای آسان باشید

it

1395-2-13مراقب رمز عبورهای آسان باشید
گزارش تازه موسسه امنیتی SplashData نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۵ هم بیشترین کلمات عبور مورد استفاده کاربران اینترنت ۱۲۳۴۵۶ و password بوده است. این وضعیت از سال ۲۰۱۱ تا به حال که این شرکت موضوع یاد شده را بررسی می کند، بدون تغییر باقی مانده است.
 
گزارش مذکور با بررسی بیش از دو میلیون کلمه عبور افشا شده توسط هکرها در سال ۲۰۱۵ تهیه شده و نشان می دهد کاربران فضای مجازی علاقه ای به ارتقای استانداردهای امنیتی خود ندارند.
 
برخی سایت ها کاربران خود را به استفاده از کلمات عبور طولانی تر و جدید ملزم کرده اند، اما این امر تنها باعث شده کلمه عبور ۱۲۳۴۵۶۷۸ به جمع کلمات عبور محبوب راه یابد. از جمله دیگر کلمات عبور پرطرفدار می توان به qwerty اشاره کرد که چند حرف کنار هم در سمت چپ صفحه کلید را تشکیل می دهد.
 
رتبه های بعدی کلمات عبور پرطرفدار در این فهرست به ۱۲۳۴۵ و ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ می رسد. برخی دیگر از کلمات عبور پرطرفدار هم برگرفته از الگوهای موجود در صفحه کلیدهاست. مانند ۱qaz2wsx که دو ردیف سمت چپ صفحه کلید محسوب می شود یا qwertyuiop که ردیف بالایی صفحه کلید است.
 
کارشناسان امنیتی از کاربران می خواهند از ترکیبی غیرقابل حدس زدن از کلمات و اعداد همراه با برخی کاراکترهایی که با شیفیت یا کپس لاک ترکیب می شوند به عنوان کلمه عبور استفاده کنند.

 

آدرس :

آدرس :

شیراز - بلوارزند - جنب هلال احمر -ساختمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز-
طبقه هشتم - مدیریت حراست دانشگاه علوم پزشکی شیراز 

تماس با مدیریت

شماره تماس مستقیم با مدیریت حراست دانشگاه :
07132359547

شماره فکس :
07132352530

آدرس ایمیل :
herasat@sums.ac.ir

مکان نما